Üde színfoltja városunknak a Rákóczi út mentén a vasútállomás felé haladva fellelhető, színpompás Gubody-kert, mely az itt élő embereknek és - bízunk benne - idelátogató vendégeinknek is kedvelt pihenőparkja lett és lehet pompázó virágágyaival, sétálóútjaival, pihenőpadjaival. Méltán kapta első ízben a nevét: Népkert, amely 1907-től Gubody-kertre módosult, Gubody Ferencnek, Cegléd város nagyra becsült egykori polgármesterének tiszteletére.
Barangolás a Gubody-kertben
A város hangulatos sétáló parkja
A park közepét a Varga Gábor által tervezett szökőkút díszíti. A szökőkút egyik oldalán a névadó polgármester mellszobra áll, amely Horvay János szobrászművész alkotása. A szökőkút másik oldalán a Városi Sportcsarnok előtt Hidetoshi Takahama "A mag" című műve látható.
A parkot díszíti még az 1996-ban felállított, szentegyházai mesteremberek által készített, ajándékba adott, szépen faragott székely kapu és az erdélyi testvérvárosokkal való kapcsolatot jelképező hat kopjafa. A székely kapu feliratát jó szívvel ajánljuk minden Kedves Látogatónknak és az erre sétáló ceglédi embereknek: "Csak tiszta szándék vezesse utad."
A szépen faragott székely kapu
Gubody Ferenc mellszobra
Az erdélyi testvérvárosokhoz fűződő kapcsolat jelképei - a Gubody-kert kopjafái
A Pfaff Ferenc által tervezett vasútállomás épülete
Sétánk végéhez, a vasútállomáshoz értünk. 1847. szeptember 1-jén nyitották meg a Pest-Cegléd-Szolnok vasútvonalat, amely az ország második vasútvonalát jelentette. A régi indóház helyén 1909 óta áll a mai állomás épülete, melyet Pfaff Ferenc (1851-1913) MÁV főépítész tervei szerint építettek. Az állomás épületében, a régi indóházban született 1866. december 21-én Tömörkény István író, az Alföld népének szerelmese és megörökítője. Az író születésének helyét a felvételi épület város felőli oldalán emléktábla jelzi.